arşiv

0, 2011 için arşiv

Günlük Kalori İhtiyaçları

Salı, 31 May 2011 yorum yok

GÜNLÜK KALORİ VE BESİNLERDEKİ KALORİ DEĞERLERİ
Günlük kalori ihtiyaçları aşağıdaki gibidir.

devamını oku…

Categories: Dökümanlar, Sağlık Bilgileri Tags:

Kurtlar Sofrası Kitap Özeti

Salı, 31 May 2011 yorum yok

KİTABIN ADI KURTLAR SOFRASI
KİTABIN YAZARI Atilla İLHAN
YAYIN EVİ VE ADRESİ İŞ BANKASI yayınları
BASIMYILI 2002

1.KİTABIN KONUSU:

Toplumsal ilişkiler ve sorunlar ışığında ele alınan bireyler arası ilişkiler, Atilla İLHAN tarafından detaylı bir boyutla incelenerek işlenmiştir. Kitapta ülkedeki iş çevrelerini, basın ve eğlence endüstrisini gazeteci Mahmut Bey’in kişiliği de ele alınarak, yaşanan dönemi tüm çıplaklığı ile ortaya koymuştur.

2.KİTABINÖZETİ:
Mahmut Bey, üzerinde çalıştığı haberlerle ilgili olarak Katip Rıza ile görüşmek üzere randevulaşır. Fakat randevu yerine geldiğinde ortada katip yerine bir başkası ile karşılaşır. Kendisini Katip Rıza’nın gönderdiğini söyleyen kişi; kendisi ile gelmesini ister. Beraber giderken iki kişi daha ortaya çıkar ve üçü birlikte Mahmut Bey’in üzerine saldırırlar. Mahmut Bey, bir yolunu bulur ve aralarından kaçarak kurtulur. Mahmut Bey, Katip Rıza’ya ulaşamamıştır ve onu mutlaka bulması gerekmektedir. Buluşmayı önceden öğrenen gangster bozuntuları Katip Rıza’yı iyice benzetip bir köşeye atmış ve başına da üç nöbetçi bırakmışlardır.
Mahmut Bey Katip Rıza’nın izini bulur. Hemen bir plan yaparak Katip Rıza’yı gangsterlerin elinden kurtarır ve beraberce Beyazıt’ta Acem’in Sabahçı Kahvesi’nde soluğu alırlar.
Mahmut Bey sigarasını içerken aklından tek geçen şey Sezai YILMAZ’nın adresini bulmaktır. Ancak bu adam ve onun adresi sayesinde, birbiri ile ilgisi yokmuş gibi gözüken birçok olay çözülebilecek, aynı zamanda arsa spkülasyonuna ve inşaat yolsuzluklarına kadar birçok olayın perde arkası aydınlanacaktır. Katip Rıza intikamını almak için Yazmacı’nın adresini bulur. Mahmut’u bir düşüncedir alır. Böyle bir sırada İstanbuldan ayrılmak, gazeteyi ve Ümit’i bırakmak doğrumu diye uzun süre düşünür. Mahmut ERSOY tüm bu düşüncelerinden sıyrılarak İZMİR’e gitmeye karar verir.
Gazetenin diğer çalışanlarından Ragıp da tedirgindir. Akşamdan beri elini ayağını tutan onu dürüst bir iş sahibi etmeyen huzursuzluğun altında tevkif edilme korkusu bulunmaktadır. Siyasetin ne kadar çetrefilli bir iş olduğunu o zaman anlar. Ama gazetecilik iç güdüsü ile duyduğunu, gördüğünü yazmak istediği de vardır. Ona ters gelen taraf, sustuğu zaman korkuyor anlamının ortaya çıkmasıdır. Gazetede çıkan fıkranın konusu olan adam; iki defa haklı çıkması, üç defa yerinde tenkidi yüzünden yarın cezaevini boylayacak olursa korku düpedüz içine girmiş anlamına gelecek. Birden aklına Mahmut’un sözleri gelir.

devamını oku…

Categories: Kitap Özetleri Tags:

Haftada En Fazla Kaç Kilo Verebilirim

Salı, 31 May 2011 yorum yok

1 HAFTADA EN FAZLA KAC KİLO VEREBİLİRİM?
Her gecen gun yeni yeni diyetlerle karsilasmaktayiz. Bunlarin arasindan gayet bilinclice hazirlanmis olanlar oldugu gibi sadece dikkat cekmek icin hazirlanmis olanlar da vardir. Bilinclice hazirlanan diyet zaten kendisini haftalik verilebilecek kilo kaybi ile belli eder. Bu diyetler genelde haftada 750-1000gr lik bir kilo kaybini dogru bulurlar. Bunlarin disinda oyle ‘Mucize Diyet’ ler cikarilir ki haftada 3-4 hatta bazen 6 kilo bile verilebilecegini iddia ederler. Peki bu ne kadar mumkun? Sizler icin arastirdik. Isterseniz sonuclara hep birlikte simdi ulasalim.(Bunu hep en iyi ihtimalleri gozonunde alarak yapacagiz)

1)Her besin maddesinin vucuda kazandirdigi kalori degeri vardir. Bu protein ve karbonhidratlarin 1gr lari icin yaklasik 4 kalori iken yaglar icin 9,1 kaloridir. Bu da demek oluyor ki 9,1*1000=9100 kalorilik bir ekstra harcama 1 kilo kaybettirecektir.
devamını oku…

Categories: Dökümanlar, Sağlık Bilgileri Tags:

Soğuğun Faydaları – Ruslar Neden üşümez

Salı, 31 May 2011 Comments off

Pek çok insan soğuktan hoşlanmasa da onun da onun nimetlerinden yararlanabilir. Soğuk hava ve buz, eklem ağrılarından, baş ağrısına, saçlardan cilde kadar pek çok soruna deva olabiliyor.

Ruslar ise soğuğun faydalarından en çok yararlanan insanlar olarka dünya üzerinde biliniyorlar. İşte soğuğun yararları.
Eklem Ağrıları İçin

Kriyoterapi (buz tedavisi) adı verilen bu yöntemle vücuttaki çeşitli romatizma, eklem ağrıları ve şişlikler azaltılabiliyor. Çünkü soğuk, damarları sıkıştırarak her türlü eklem ağrılarını önemli ölçüde yok ediyor. Bu yöntemi kliniklerde yaptıracağınız gibi tekniklerini öğrenerek evinizde de uygulayabilirsiniz. Bunun için ağrıyan bölgeniz üzerine buz torbası koyarak kompres yapabilirsiniz. Soğuk, etkisini 20 dakika içinde gösterecektir. Ancak buzu deriye doğrudan temas ettirmeden bir beze sararak uygulamak daha faydalı.

Hematomları Yok Ediyor

Soğuk kompres, damarlara doğrudan etki ederek yumuşak dokular arasında kanın toplanmasını yani hematomu azaltarak ödem oluşumunu engelliyor. Bu yöntemden faydalanmak için uzmanın önerdiği bir süre ve sıklıkta ( 48 – 72 saat boyunca, genel-likle 1/2 – 1 saat arayla 8 – 10 dakika kadar) buzlu kompresin o bölge üzerine uygulanması gerek.

Baş Ağrısında Etkili

Uzmanlar soğuğun baş ağrısını gidermede de etkili olduğunu söylüyor. Bunun için başınızda ağrı olduğunda bir poşete buz doldurun ve ince bir beze sarılı biçimde ağrıyan bölge üzerinde uygulayın. Soğuk, hassas olan sinirleri uyuşturarak ağrıyı azaltacaktır. Diş ağrılarınız olduğunda da yanağınıza koyacağınız buz torbası ağrıyı dindirirecektir.

devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Sağlıklı Zayıflamak için 10 Kural

Salı, 31 May 2011 yorum yok

ZAYIFLAMAK İÇİN 10 KURAL
Diyete başlarken önemli olan vermeyi düşündüğünüz kilolar değildir. Hedefe ulaşmak daha önemlidir. Uzmanlar kilo vermek isteyen kişilere 10 önemli kuralı hatırlatıyorlar. Bu kurallara uyarsanız, fazla kilolarınızdan kurtulmanız daha kolay olur. İşte uymanız gereken 10 kural:

1- Kilo verme konusunda gerçekleşmesi imkansız olan hedefleriniz olmasın. Kendinizi belirli bir kiloya ulaşmak zorunda hissetmeyin. Bir iki kilo fazlalığın önemli olmadığını kabullenin.

2- Zayıf olan her kadın seksi değildir. Diyet uygulamaktaki amacınız seksi görünmekse bunun sadece kilo vermekle bağlantılı olmadığının farkında olun.
devamını oku…

Categories: Dökümanlar, Sağlık Bilgileri Tags:

Bilinçsiz Zayıflama Nedir – Bilinçsiz Zayıflamanın Zararları

Salı, 31 May 2011 yorum yok

BİLİNÇSİZ ZAYIFLAMAYIN
Kulaktan dolma, reklamlarda gördüğünüz yöntemlerle kilo vermeye çalışırken dikkat! Zayıflayayım derken, iyice şişmanlayabilir, sağlığınızdan olabilirsiniz. Dünyada ve Türkiye de son yıllarda sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için harcanan zaman, efor ve maddi olanaklara bakıldığında, şişmanlık konusunda çok fazla bir mesafe kat edilemediği görülebilmektedir.

Şişman insanlar vücutlarında bulunan yağlardan kurtulmak için sihirli ilaçlar, metotlar aramakta, görsel, yazılı basından gördüğü reklamlarla bu yöntemleri uygulamaktadır. Şişmanlıktan kurtulmak için uygulanan bu yöntemler şöyle sıralanabilir:
devamını oku…

Categories: Dökümanlar, Sağlık Bilgileri Tags:

Çiçeklerin Dili – Çiçeklerin Anlamları

Salı, 31 May 2011 yorum yok

Çiçeklerin dilinde belki de çok daha fazla kelime yada çok daha fazla anlam vardır. Ama en sık söyledikleri veya anlattıklarına  kısa da olsa değinmeye çalıştık. Çiçekler renkleri ve güzel kokularıyla bazen bir sevinç bazen gözyaşı bazen de büyük bir heyecana ortak olurlar. Dünyanın bir çok yerinde anlamlarının da  bu şekilde olduğunu düşünence çiçeklerin de çocuklar gibi ulusunun olmadığını düşünmek pek de yersiz olmaz.

AÇELYA Nefse hakimiyet.
AÇELYA (HİNT) “Gerçek su ki, hersey bitti!”
ADAÇAYI Esler arasında “Biz iyi bir aileyiz” mesajıdır.
AKASYA (PEMBE VEYA KIRMIZI) Güzellik, zarafet ve incelik; “Seni beğeniyorum.”
AKASYA (BEYAZ) Dostluk; “Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça…”
AKASYA (SARI) Platonik aşk, isimsiz aşık…
ANANAS “Sen kusursuz birisin!”

devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Ekonomik Makyaj Nasıl Yapılır

Salı, 31 May 2011 yorum yok

Ucuz yoldan güzelleşmenin yolları
Güzel görünmek için güzellik salonlarına tonla para akıtmanıza gerek yok. Bu işi daha ucuz yoldan kendiniz, evinizde de halledebilirsiniz.

Her kadın güzelliğine düşkündür. Kozmetik deyince de akan sular durur. Öte yandan kozmetik ürünleri öyle pahalı ki, insanın içi gitmiyor da değil. Bu konuda daha ekonomik davranmak arzusundaysanız, sizin için bazı önerilerimiz olacak. Unutmayın, güzel görünmek demek, illa çok para haracamak demek değildir.

1. Cilt bakımı için mutlaka güzellik salonuna gitmeniz gerekmiyor. Evde de peeling uygulayabilirsiniz, üstelik de kendi üreteceğiniz bir formülle. Bir avuç toz şekeri biraz zeytinyağıyla karıştırın ve karışımı duşta kullanarak ölü deriyi atın. Bunla uğraşmak istemiyorsanız bile, hem yüz, hem de vücut için gayet hesaplı peeling ürünleri de satılıyor ve her halikarda güzellik salonunda ödeyeceğinizdan daha ucuza mal etmeniz mümkün.

2. Maniküre yaptıramaya gidemiyorsanız, sahtesini kendiniz de yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı limon suyuna sokun. Daha sonra bir tırnak parlatıcısıyla (törpü şeklinde satılan ve tırnaklarınıza masaj yapan) tırnaklarınızın uçlarını parlatın. Böylece tırnak cilasına ihtiyacınız kalmayacak!
devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Akbank Kredi Ekspres Avcılar Şubesi

Salı, 31 May 2011 yorum yok

Akbank Kredi Ekspres Avcılar Şubesi

Banka Adı Akbank T.A.Ş.
Şube Adı Kredi Ekspres Avcılar
Adresi Marmara Cad. Yıldız İş Hanı No 18
Şehir İstanbul
İlçe/Semt Avcılar
Telefon 212- 509 02 01
Faks 212- 509 31 53
Categories: Genel Tags:

Makyaj Yapmanın Sırları – İyi Makyaj Nasıl Yapılır

Salı, 31 May 2011 yorum yok

Makyaj yapmanın sırları
Makyaj yapmayan kadın var mı? Kimi ara sıra, kimi her gün; kimi bolca, kimi belli belirsiz ama
illaki makyaj yapar. Elbette, makyajın vazgeçilmez beşlisi de yakından tanınır; fondöten, pudra, allık, rimel ve ruj.

FONDÖTEN
Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önem taşır.
Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalı; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek daha doğru olur.
Fondötenin her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekir.
Uygulama
Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.
Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.
Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.
Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün.
Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin.
Diğer uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre bekleyin.
Fondöteni yeni sürmenize rağmen sivilce veya göz altı halkaları tam kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ( concealer ) ile bu hataları düzeltmek gerekir.

devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:
mum