arşiv

0, 2011 için arşiv

Piercing Taktırmanın Zararları Nelerdir

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Piercing Taktırmanın Zararları
Piercing taktırmayı düşündüğünüz kişiler bu konuda uzman değilse birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Birçok dövmeci stüdyolarında da piercingi takma işlemi yapılmaktadır. O yüzden piercing takacak kişinin konusunda uzman olması gerekir. Burun ve çene piercingi Buna bir örnek verilecek olursa kulak kıkırdağı normal de delinmesi sakıncalı bir yerdir bunun bir de sıradan kişilerce yapıldığını düşünürseniz delinen yerin iltihaplanması sonucunda size güzellikten çok acı verir. Kaş ve dudak piercingleri içinde aynı şey geçerlidir. Piercing takılan bölgeler de kızarma ve şişlikler oluşabilir eğer profesyonel kişilerce yapıldıysa bir süre sonra bu kızarıklıklarda hafifleme görülür. Fakat piercing taktırdığınız yer ve kullanılan aletler hijyenik değilse kızarıklık devam eder ve iltihaplanmaya sebebiyet verebilir. Özellikle göbek deliğine takılan piercinglerde bu kızarıklık ve şişme süresi bir kaç ay devam edebilir. Cinsel bölgelerde yapılan piercingler daha hassas bölgeler olduğu için kronik iltihaplanma yaşanabilir.

devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Kopan vantilatör kayışını kendiniz değiştirebilirsiniz

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Vantilatör kayışı 10 bin kilometrede bir kontrol edilmesi gereken parçalar arasında yer alır. Otomobilinizle giderken hararet aniden yükselirse ve şarj lambası yanarsa, bu vantilatör kayışının koptuğu anlamına gelir. Bu nedenle kayışın üzerinde çatlak görürseniz kopmasını beklemeden mutlaka değiştirmelisiniz. Otomobilinizde mutlaka bir yedek vantilatör kayışı bulundurmanız, uzun yolculuklara çıkarken sizin menfaatinizedir. Vantilatör kayışınız koptuğunda, bir anahtar ve tornavida yardımıyla kendiniz takabilir ve yola devam edebilirsiniz.

Vantilatör kayışı ne işe yarar?
Vantilatör kayışı, motor krank mili kasnağından aldığı hareketi, su pompası, alternatör ve kompresör gibi sistemlere ileterek, bu sistemlerin çalışmasını sağlar. Düzenli bir iletişimi sağlamak için kayış gerginliğinin iyi olması gerekir. Kayış gerginliği 1.5 cm esneyecek şekilde ayarlanmalıdır.
devamını oku…

Categories: Dökümanlar, Otomobil Tags:

Denizaltı Volkanları Hakkında Bilgi

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Denizaltı volkanları, yeryüzünün denizlerle örtülü olduğu bölgelerinde bulunan yarıklardır. Yeraltından gelen lavlar bu yarıklar sayesinde yüzeye çıkarlar.

Dünya üzerine bir yılda yeraltından gelen lavların %75 kadarını bu tür yarıklardan gelenler oluşturur.
Çıkan malzemelerin büyük bir çoğunluğu tektonik hareketlerin yoğun olarak görüldüğü Orta Atlantik Yükselimi olarak da adlandırılan kıta levhalarının bulunduğu bölgelerde gerçekleşir.
devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Hünkar Böreği

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

MALZEMELER
1.5 bardak un
200 gr. margarin
300 gr. kıyma
3 adet soğan
100 gr. mantar
100 gr. rendelenmiş kaşar
3-4 adet domates
2 çorba kaşığı domates salçası
Yeteri kadar tuz, kekik
Yarım bardak su

HAZIRLANIŞI
Buzdolabından katı olarak çıkardığınız margarini keserek una yedirin. Unla yağ ekmek kırıntısı görüntüsü alınca çok soğuk yarım bardak suya azar azar katarak hamuru yoğurun. Buzdolabında yarım saat bekletin. Çentilmiş soğanı 3 çorba kaşığı margarinde pembeleştirin. İkiye kesilmiş mantarları ilave edin. 5 dakika pişirin. Kıymayı ayrı bir tavada kavurun. Tuzu, kekiği ve domates salçasını katıp, mantarlı soğanla karıştırın. Hamuru bir fırın tepsisine yayıp 225 derece fırında 10 dakika kadar pişirip çıkarın. Kıymalı harcı üzerine yayıp, en üste rende peyniri serpin, domates dilimlerini yerleştirip, fırına sürerek 10 dakika daha pişirin.

Categories: Yemek Tarifleri Tags:

Hande Yener – Yalan Olmasın

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Gerçek bir tanedir aslında
Ve herkes bilir aslında gerçeği
Ama senden yana olmayınca
Denersin değiştirmeyi
Biraz geç biraz erken bir an
Her insan aynı yolun bir yerinde
Bu kadar tanıdık çıkar mıydı yoksa
Ahlaksız sayanlar sevişmeyi
Benim de işime gelmez bakarsan
Seni anlıyorsam bil ki mecburiyetten
Yanarken yaktığını anlarsın çünkü
O zaman bilebilirsin biraz halden
Başkasının acısına rağmensever yürek
Ama doğal cezadan korkupsaklamak
Bana gelince acının esası gerek
Sevdim gidiyorum de olmasın yalan
Yalan yalan yalan
Kederimden ölsem de bişeygelmez elimden
Kaybetti aidiyetten benimaşkım değerinden
İnsan karar verince öldürmeye birini
Gerekçe bulur önce iknaeder kendini

Categories: Şarkı Sözleri Tags:

Garanti Bankası Suburcu Şubesi

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Garanti Bankası Suburcu Şubesi

Banka Adı Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
Şube Adı Suburcu
Adresi Çukur Mah. Suburcu Cad. No:7
Şehir Gaziantep
İlçe/Semt Merkez İlçe
Telefon 342- 230 18 60
Faks 342- 230 75 05
Şube Kodu
Categories: Genel Tags:

Kurtpençesi Nedir – Kurtpençesinin Faydaları Nelerdir

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Kurtpençesi Nedir
Kurtpençesinin bir adıda Kurttırnağıdır Gülgiller familyasından beşparmakotu adlı bitkinin salkım çiçekli, sapı ve kökü bol taneli, çok yıllık bir türüdür. Yaprakları kullanılır.

Kurtpençesinin Faydaları Nelerdir
Kurtpençesi İshali Kesme Özelliği vardır, Kurtpençesinin Yaprakları İshali keser.

Categories: Dökümanlar, Sağlık Bilgileri Tags:

Abidin Paşa Kimdir – Abidin Paşa Biyografisi

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Osmanlı Devlet Adamı

vali, kaymakam, mutasarrıf, hariciye nazırı

şair, mütercim

1843 yılında Arnavutluk’un Preveze sancağında doğdu. İstanbul’a gelerek, Silahşor rütbesiyle Mülkiye sınıfından devlet hizmetine girdi. Preveze mutasarrıf muavinliği, merkez kaymakamlığı, bir süre de mutasarrıf vekilliği hizmetlerinde bulunduktan sonra Narda kaymakamlığı yaptı.
İzmir Temyiz Meclisi İkinci Başkanlığı ile İzmir’de kurulan Olağanüstü Komisyon Başkanlığı; Tekfur Dağı, Varna, Sofya ve çeşitli kazalarda mutasarrıflık görevlerinde bulundu. Devlet borçları, borsa işlemleri, maliye meseleleri konusunda bir eser, birinci ve ikinci dereceden milletvekili seçimleri nizamnamesini hazırladı.
Mamuretülaziz (Elazığ) ve Diyarbakır’a gönderildi. Bir süre sonra Rumeli Beylerbeyi rütbesini aldı ve Doğu Anadolu Islahatı göreviyle beraber Sivas Komiserliği ve valiliği görevlerine getirildi. Selanik valiliğine atandı. Kısa süre sonra Hariciye Nazırlığına getirildi (1880). Birinci rütbeden Mecîdî nişanıyla taltif edilerek Adana valiliğine tayin edildi. Tekrar Sivas valisi (1884) ve bir sene sonra da Ankara valisi oldu. Son olarak Cezayir-i Bahr-i Sefid (Akdeniz adaları) valiliği yaptı (1894). 1906’da İstanbul’da vefat etti. Kabri Fatih Türbesi avlusundadır.

Aynı zamanda ehl-i tarik olan Abidin Paşa, tarik-i Halvetiyye’den İstanbul’da Merkez Efendi dergâh-ı şerifi post-nîşîni merhum Nûreddin Efendi’ye mensuptu. Arapça, Farsça, Arnavutça, Fransızca ve Yunanca bililordu. Bu dillerin, edebiyatlarını da gayet iyi kavramıştı. Yunanca yazı ve şiirleri İstanbul’da Neologos adlı gazetede uzun süre yayımlanmıştır.

ESERLERİ:
Tercüme ve Şerh-i Mesnevî-i Şerif,
Tercüme ve Şerh-i Kaside-i Bürde,
Âlem-i İslâmiyet –Müdafaa–
Meâli-i İslâm.

Categories: Genel Tags:

IBAN Nedir – IBAN Nerede kullanılır

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızını artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number-IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. 01 Eylül 2005 tarihinden itibaren Türkiye’deki banka hesap numaraları için de IBAN numarası oluşturulmuştur. O tarihten bu yana opsiyonel olarak kullanılan sistem 01 Ocak 2010′dan itibaren zorunlu hale getiriliyor.

IBAN’ın amacı, her bankanın farklı bir format kullandığı hesap numaralarına evrensel bir standart getirmek. Yani misal, İş Bankası’ndaki hesabınız 6291-4587725 olurken, HSBC’de 721-1005487-270-00 gibi bir format kullanılabiliyor. Yurtdışında bir banka hesabınız varsa, onun numarası da 455571 olabiliyor mesela. Bu da özellikle bankalar arası para transferi EFT ve yurtdışı bankaları arası döviz transferi olan SWIFT işlemlerinde zorluklar yaşanmasına, sık sık hata yapılmasına neden olabiliyor.

devamını oku…

Categories: Dökümanlar Tags:

Akbank Kredi Ekspres Kentmeydanı Şubesi

Cuma, 30 Eyl 2011 yorum yok

Akbank Kredi Ekspres Kentmeydanı Şubesi

Banka Adı Akbank T.A.Ş.
Şube Adı Kredi Ekspres Kentmeydanı
Adresi Ahmet Paşa Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No 159
Şehir Bursa
İlçe/Semt Osmangazi
Telefon 224- 251 25 77
Faks 224- 251 83 75
Categories: Genel Tags:
mum