ana sayfa > Dökümanlar > beta şablonlarda son yazı ve yorumların gösterilmesi

beta şablonlarda son yazı ve yorumların gösterilmesi

Cumartesi, 12 Kas 2011 yorum ekle yorumlara git

Blogger Betada son yazıların ve son yorumların görüntülenmesinde eski kodlar kullanılamıyor. Aslında gelişmiş arşiv son yazıların listelenmesi yapıyor. Son yorumları ise yorumlarınıza ait feed adresini kullanarak 5 adet olmak üzere listeleyebiliyordunuz. (Bknz: betada feed gösterimi)

Beautiful Beta ise yazmış olduğu javascprit kod ile farklı bir yolla bunu başarmış. Bu yöntemle yorumlarınız şu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

1-
Sizde beta şablonlarınızda bunu kullanmak icin ilk önce şablonunuzun head kısmına js kodu koyun.

<script src=’http://yunusemrex.googlepages.com/beautifulbeta_tr.js’ type=’text/javascript’/>

kendi sunucunuz icin dosyayıburadan alabilirsiniz.

2- Aşagıdaki ilgili butona tıklayıp eklemek istediginiz blogunuzu seçin ve “Add widget” tuşuna basın.


3- Son olarak eklentinin yerini ayarlayın. Eklentinizi (her ikisi icinde) eklemeden yada ekledikten sonra ayarlarına girip

src=”http://destek2.blogspot.com/feeds/posts/default?alt şeklindeki adresi kendi blogunuzun adınız yazarak degiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde sizin blogunuz yerine destek2 nin ilgili yazı ve yorumları listelenecektir.

son yorumlarda numcomments = 10; ifadesi görüntülenen yorum sayısını numchars = 100; ise görüntülenecek karakter sayısını ayarlıyor.
son yazılarda numposts = 10; sayısı görüntülenen yazı sayısını numchars = 100; ise görüntülenecek karakter sayısını ayarlıyor. true degerlerini false olarak değiştirdiginizde ise ilgili kısmın görüntülenmemesini (örnegin showpostdate yazı tarihinin gösterilmesi) saglayabiliyorsunuz.
Kolay gelsin…

blogger destek güncel yazılar. Bu yazı emrex tarafından yazılmıştır. Tüm hakları yazara aittir. Referans – kaynak belirtilmeden, izin alınmadan hiç bir süretle başka bir başka yerde yayınlanması ahlaka uygun değildir. Yazı kişiye özel bilgiler taşıyorsa yazarı tarafından yayından kaldırılması ve arama motorlarından silinmesi istenebilir.

Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum