ana sayfa > Dökümanlar > Blogger Bloglarını Yedeklemek

Blogger Bloglarını Yedeklemek

Pazar, 13 Kas 2011 yorum ekle yorumlara git

Birgün blogger sizinde sitenizi ortadan kaldırırsa şaşırmayın.Net günlüğü adında yayın yapan blog yazarının başına gelenleri okuduktan sonra burda gördüğüm yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.Net günlüğü sitesinin spam olabileceği için silindiği cevabını bloggera attığım mail sonucu almış ve ben takip ederdim gayet güzel bir blog sayfası vardı.Neyse eğer bu şekilde bir şanssızlığa rastlarsanız ki aramızda malesef çok şanssız insanlar da var.Hemen google da blogger günlüğümü kapattı ne yapmam lazım yazmayın yazmak zorunda kalmayın.Siteniz elinizdeyken yedeğini alın bulunsun.Buda bizden size bir ipucu olsun.

http://www.codeplex.com/bloggerbackup adresinden indirebileceğiniz Blogger Backup programı ile Blogger hesabınızdaki tüm blogların yedeğini almanız mümkün. Yedekleme bir XML dosyasına yapılıyor ve tüm bilgilerle birlikte elinizde metin tabanlı bir dosya olmuş oluyor.


Programın kullanımı kurulumu hakkında ki detaylı bilgilere ulaşabilmek için blog.leventdal adresine uğramanız lazım.Kendisine bu çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz.

Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum