ana sayfa > Dökümanlar > blogumuza müzik koyalım.

blogumuza müzik koyalım.

Cumartesi, 12 Kas 2011 yorum ekle yorumlara git

Not: E KISMINDAKİ PARCALAR ÇALIYOR Pause tuşuyla durdurun

klasik media player kod icin bunu deneyin loop tekrar, Playback Type kısmında ise visual kontrol secenegi ile kontrol edilip edilmeyecegini ayarlıyorsunuz.

a) gmail player, tek parca, play tuşuyla calışıyor. Boyu ayarlanabilir.(ie de normal gözüküyor)

<iframe src=”http://mail.google.com/mail/html/audio.swf?audioUrl=MP3URL.mp3″
style=”width: 500px; height: 25px; border: 1px solid #aaa;”></iframe>

b) dew player bir veya bir kac parca, play tuşu ile çalısıyor.

<object type=”application/x-shockwave-flash” data=”http://www.estvideo.com/dew/media/dewplayer.swfdewplayer.swf?mp3=MP3_URL.mp3″
width=”200″ height=”20″>
<param name=”movie” value=”http://www.estvideo.com/dew/media/dewplayer.swfdewplayer.swf?mp3=MP3_URL.mp3″/>
</object>

c) Müzik listesi, buradan 20 adete kadar yüklemis oldugunuz mp3 adresini yazıp kodu alıyorsunuz. Otomatik çalınıp calınmayacagı secenegi bulunuyor. Size verilem kod üzerinde değişiklik yaparak boyutunu ayarlayabilirsiniz.

d) Burası gene elinizdeki dosya adreslerinden çalma listesi oluşturabileceğiniz bir yer. Listedeki parca sayısını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. 4 benzer stilde player size sunuluyor. (Ben denerken stiller calısmıyordu)

Not: Biraz kodlarla oynarsanız player altlarındaki link ve butonları kaldırabilirsiniz.

<embed src=”http://mp3player.poqbum.com/player.swf”menu=”false” quality=”high”
style=”filter:gray;”width=”300″ height=”300″ name=”index”allowScriptAccess=”never”type=”application/x-shockwave-flash”pluginspage=”http://www.macromedia.com/go/getflashplayer”flashvars=”playList=http://mp3player.poqbum.com/mp3lists/1049611.xml&ShowPlaylist=1&ShowEQ=1&firstTrack=0&amp;amp;amp;initVol=100″wmode=”transparent”
/></embed> (burada kendinize playlist kısmını kendinize göre degiştirerek kullanabilirsiniz)

e) Bu sitede 10 degişik stilde player yer alıyor. üye olmanızı ya da giriş yapmanızı istediginde “skip singup” linkine tıklayıp geçiyorsunuz. Verilen kod icinde sadece <> < / embed > arasını koymanız yeterli. Sanırım müzik direk çalmaya başlıyor.

f) Bu site ise size üye olursanız listenizi oluşturabilmeniz için bir arayüz sunuyor. Siteye mp3 adreslerinizi yüklüyor bir player kodu alıyorsunuz. Ayrıca arama özelliği ile parca arayabiliyorsunuz.

g) Odeo da (Üyelik gerektiriyor) gelişmis bir podcast aracı buraya parcalarınızı bilgisayarınızdan yükleyebilir, internet üzerindeki bir başka adresteki parcayı tanıtabilirsiniz. Playeri renk ve boyutu ayarlanabilir ve şu şekilde .

h) Bir kac dosya oluşturup yapabileceklerimiz.
http://live.privatepyro.com/modules/xspf/
http://live.privatepyro.com/modules/jeroen/

1- bu bölümünden oluşturulmuş flash player (toplam 444 tane) indiriyoruz. swf dosyasını sunucumuza yüklüyoruz. (Ben bunu buraya yükledim) Aldıgınız dosyanın player türüne dikkat edin xspf,jeroen…

2- Parca isim ve adreslerini barındıran bir xml dosyası olusturuyoruz buradan. size verilen kodu bir metin belgesine yapıştırıyor farklı kaydetten dosyaismi.xml gibi bir şekilde kaydediyor ve sunucunuza yüklüyorsunuz. (benimki burada)

3- Son olarak yüklediginiz swf dosyasının başlıgında yazan player türüne göre xspf (genişligi büyük dikdörtgen), jeroen kodlarımızı alıyoruz. Burada istenen yerlerde yükledigimiz dosyaların adresini veriyoruz.

diger flashplayer skin bulunabilecek siteler

http://freddyizbadd.com/jeroenskins.php
http://reddragondesigns.net/flash.php
http://www.belladonnasdarkgraphics.com/flash.php
http://nightshadedreams.com/flashplayers.php

ı) diger download gerektirenler
http://live.privatepyro.com/modules/mydownloads/viewcat.php?op=&cid=1
http://www.enricolai.com/FMP3/FMP3-flash-mp3-player.asp
http://www.jeroenwijering.com/?item=Flash_MP3_Player
http://musicplayer.sourceforge.net/

Not: Mp3_Url.mp3 olarak kodlarda gecen ifadeler parca adresleri ile degiştirilecek. Dosya uzantıları .mp3 olacak, sıkıştırılmış dosyaların linklerini koyarsanız çalmaz. Rapidshare gibi sitelere yüklenmiş onayla indirilebilen dosyalar çalmıyor.
Parcanın yüklenme süresi parcanın bulunduğu konuma bağlı olarak değişebilir.

Mp3 arama sayfaları:
www.myflashfetish.com
singingfish

Mp3 upload servisleri (birkac Örnek)
- filelodge turkiyeden online olanlar
- fileden
- filecabin

blogger destek güncel yazılar. Bu yazı emrex tarafından yazılmıştır. Tüm hakları yazara aittir. Referans – kaynak belirtilmeden, izin alınmadan hiç bir süretle başka bir başka yerde yayınlanması ahlaka uygun değildir. Yazı kişiye özel bilgiler taşıyorsa yazarı tarafından yayından kaldırılması ve arama motorlarından silinmesi istenebilir.

Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum