ana sayfa > Dökümanlar > Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın!

Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın!

Perşembe, 07 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

Flash bellek içine autorun.inf koyuyuroz ve bu dosyanın tüm yazma izinlerini kaldırıyoruz. Böylece başka bir program veya virüs bu dosyayı elleyemiyor. Bu sayede virüs autorun.inf’e giremiyor. Dolayısıyla bilgisayarınıza virüs bulaşamıyor.

1. Flash belleğinize giriyoruz.
2. Sağ tuş tıklayıp Yeni / Metin Belgesi yolunu izleyip metin belgesine Autorun.inf adını veriyoruz. (Eğer bu adı verdiğiniz halde hala metin belgesi görünüyorsa Araçlar / Klasör Seçenekleri / Görünüm yolunu izleyerek Bilinen Dosya Türleri için uzantıları gizle seçeneğinin yanındaki işareti kaldırıyorsunuz.)
3. Şimdi Araçlar / Klasör Seçenekleri / Görünüm yolunu izleyin. Orada bulunan Basit Dosya Paylaşımını Kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırıyoruz.
4. Şimdi 2. adımda oluşturduğumuz Autorun.inf dosyasına sağ tıklayıp Özellikler‘e basın. Güvenlik sekmesine gelin ve İzin Verme başlığının altındaki bütün seçenekleri işaretleyerek Tamam‘a basın.
5. 4. adımı Güvenlik sekmesinde bulunan bütün kullanıcılar (Administrator, System, Users vb..) için uygulayın.
6. Gelen uyarılara evet diyerek devam edin.
7. Şimdi autorun.inf dosyasına girmeyi deneyin. Erişim Engellenmiştir yazısıyla karşılaştıysanız olmuş demektir. Eğer böyle bir yazı yoksa daha dikkatli bir şekilde adımları yeniden deneyin.

Önemli Notlar:

  • Masaüstünde oluşturduğunuz dosyaları belleğinize kopyalayamıyorsanız, Belleğinizi NTFS olarak formatlayın. Formatlama biçimlerinde NTFS görünmüyorsa CONVERT D: /FS:NTFS komutunu deneyin. (D harfi yerine sürücünüzün harfi gelecek.) Yine beceremediyseniz http://www.filefactory.com/file/453ec3 adresindeki dosyayı indirin ve bilgisayarınıza kurun.
Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum