ana sayfa > Dökümanlar > Google adsense para kazanma yolları

Google adsense para kazanma yolları

Pazar, 13 Kas 2011 yorum ekle yorumlara git


http://selvi.donjuan.googlepages.com/googleadsence.JPG
Uzundur yazmayı planladığım bir yazıya başlıyorum.Google dan para kazanmak ve nasıl kazanmak lazım neler yapmalıyız nelere uymalıyız bunları konuşucam sizlerle.Bu konuda bir çok yazı mevcut aslında.Ama bende bir yazı yazmak istedim.
Öncelikle biraz kendimi ve yaptıklarımı ve nasıl bu parayı kazandığımı anlatmak istiyorum nacizhane.İnternet hayatıma forum siteleri açarak başladım,Bir yılda 70 dolar almayan forumlar biliyorum.Forum dünyasında ki çoğalma ve büyüme beni korkuttu,yeni bir kanal bulmam lazım dedim.Google da yazdığım 5 kelimeden 3 ünde blog siteleri ile karşılaşmaya başladım.Özellikle wolkanca yaklaşık 3 aydır blog oluşturmaya çalışıyorum.Ama zamanında kabullenmeliyim ki çok büyük hatalar yaptım örnek: blog yazarlarının yazılarını alıntısız kopyalamak vb.Ama bunun ne kadar büyük bir yanlış olduğunu anladım.Her türden bloglar açtım profilime bakarsanız görebilirsiniz listeyi.En çok populer diziler için blog sayfaları açtım.Bu arada aklıma gelmişken bildiriyim sizede iyi bir blogcu olmak için 50 altın kural yazısını okumanızda çok büyük fayda var
En çok bu blogda yazı mevcutken en büyük hitleri diğer sitelerimden alıyorum.Şuana kadar 163.669 tekil almışım günlük olarak son zamanlarda toplam 8000 tekil alıyorum 1.846 reklam tıklaması sonunda 101$ almaya hak kazandım.(şekil)
neyse arkadaşlar fazla uzatmadan sizlere bir kaç yol göstermek istiyorum
  1. Asla ama asla spam yapmayın(çalıntı içerik) benim düştüğüm hataya düşmeyin.1000 yazı çalacağına bir yazı yaz daha iyidir.
  2. Populer konular üzerine yazı yazın,örnek bu aralar tekil sayısı donjuan‘ da arttı.Sebep bazı sonuçlarda ilk sıralara yükselmem.Eğer başkasından çalıntı yazı ile hit beklerseniz yanılırsınız.Nedeni basit yazı zaten google da mevcut.arayan asıl kaynaktan bulucaktır.Ama hızlı davranıp yeni albumlerden haberler vb. populer yazılar eklerseniz karlı çıkarsınız.mesela medyayı takip ederek insanların nabzını tutmak zorundasınız.Örnek insanlar bu ara … alanında ilgili ise siz anında herkezden hızlı davranarak … konusuna bir yazı hazırlamak zorundasınız.
  3. Populer diziler için blog açın.En önemli kazanç ve hit kaynağınız burası bu maddeye dikkat etmelisiniz.kavak yelleri dizisi için açtığım blog da sadece haftada bir yada iki kez yazı eklememe rağmen günde 1200 tekil toplamda 63.000 tekil yani toplam tekil sayımın üçte biri.Berki sorabilirsiniz ne alaka 10.000 kişi gelse bile tıklamadan gidebilir.Evet gidebilir ama emeğinize karşılık veren kişiler elbette çıkıcaktır.
  4. Reklam kodlarını yani renkleri uygun yerleştirin ve bence resim reklamları tercih edin.Sağ sutunu reklam mevkisi olarak belirleyin.Sayfadan aşağıya doğru inerken ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için uygun bir yöntem.Ve yazınız bittiğinde İŞTE öldürücü noktaya geldik burada ki güzel bir reklam şansınız iyi ise konunun içeriği ile alakalı olucak ve yazıyı okuduktan sonra ziyaretçinin şimdi nereye gitsem daha fazla bilgi almak için sorusunun ilacıdır.Yukardaki resimde size reklamların en önemli olduğu noktaları belirtmeye çalıştım.Koyu renkli turuncu olan yerler reklamlar için uygun mevkilerdir.
  5. Önemli bir konudan daha bahsetmek isterim seo searc engine optimization(Detaylı bilgi)Bu ayarları yapmanızın sebebi google da istediğiniz yani sitenizin içeriğini oluşturan kelimeler sonucu yapılan aramalarda yukarı çıkmanız.ziyaret almanız ve dolası ile reklamlardan para kazanmanızı sağlar.
  6. İstenmeyen kelimelere dikkat edin.özellikle hit sağlamak amacı ile bir takım kelimeler ki bunları burda yayınlamıyacağım.Ama sizde sitenizde dikkat etmez o malum kelimeleri yayınlarsanız.Google amcamızdan uyarı alabilirsiniz.
  7. Sitenizin dizaynı konusunda, Bir noktayı daha belirtmek isterim;Gerekli gereksiz piyasada ki birçok html kodunu sitesine ekleyen kişilere tavsiyem onları kaldırmaları.Haber,hava durumu,borsa vb. kodların size yararı değil zararı vardır.Sitenizin açılmasını yavaşlatır.Ayrıca anlamsız toplistlere üye olup sitenizi toplist çöplüğüne çevirmeyin.
  8. Neyse sanırım bu 7 madde yeter acemi bir blogcu olarak bu kadarını yazabildim.2gündür de yazı taslak olarak duruyor.Umarım faydalı olmuştur.Gerçi her yerde okunacak bir yazı ama olsun birde benim arşivimde bulunsun.Umarım bol hit ve kazanç alırsınız.

kaynak

Etiketler: Blogger, Google Adsense, Google Adsense Para kazanmak, Para kazanmak, search engine optimization seo

Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum