ana sayfa > Dökümanlar > Google Apps ile google hizmetlerini kendi domaininizden sunun.

Google Apps ile google hizmetlerini kendi domaininizden sunun.

Cumartesi, 12 Kas 2011 yorum ekle yorumlara git

Merhaba bir süre önce kullanmaya başladığım bu servisi size tanıtmaya çalışacağım.

Google Apps nedir ne işe yarar? Şöyle söyleyelim google hizmetlerini (gmail-eposta, gtalk-sohbet, calendar-takvim, pages-websayfası, docs-belge ve tablolar) kendi isminiz-domaininiz-etki alanınınız üzerinden gene kendi iş yada aile grubunuza ücretsiz sunmanızı saglayan bir hizmet.

Tabiki profesyonel bir hizmet ve ücretli olarak sağlanabiliyor. Ama ücretsiz olarak da çeşitli kısıtlamalarla yararlanabiliyorsunuz.

Örneğin, http://posta.emrex.org gibi isminizi taşıyan bir sayfadan, google un gmail hesabını kullanarak kullanıcıismi@emrex.org gibi bir maili kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.

Tamamen Türkçe olarak hizmet sunan sayfamız işimizi kolaylaştırıyor.
Aile ve Grup kategorisinde kaydolarak 100 kullanıcı ekleyebiliyoruz. Her bir servis için özel etki alanları yaratabiliyoruz. Tabiki domainin size ait olması ve CNAME kaydının doğru olarak oluşturulabilmesi şartıyla. (Blogunuzun domaniniz ile yayınlanması konusuna bakınız.)

linkler:
osmanorhan

blogger destek güncel yazılar. Bu yazı emrex tarafından yazılmıştır. Tüm hakları yazara aittir. Referans – kaynak belirtilmeden, izin alınmadan hiç bir süretle başka bir başka yerde yayınlanması ahlaka uygun değildir. Yazı kişiye özel bilgiler taşıyorsa yazarı tarafından yayından kaldırılması ve arama motorlarından silinmesi istenebilir.

Categories: Dökümanlar Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum