ana sayfa > ekitap - ebook indir, Kitap Özetleri > Kilimanjaro’nun Karları Ernest HEMINGWAY ekitap indir

Kilimanjaro’nun Karları Ernest HEMINGWAY ekitap indir

Pazartesi, 18 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

Yayınevi : Bilgi Yayınevi
Dizisi : Öykü Dizisi
Yazarı : Ernest HEMINGWAY

Bu kitaptaki öykülerin kimisi, büyük savaşla ya da yaşam savaşı diyebileceğimiz küçücük olaylarla başlatılmaktadır. Çünkü Hemingway’e göre yaşamak, sürekli bir savaştır; havada, karada, ringde, araneda nerede olursa… Savaşın o korkunç havasını soluyan bin bir güçlük içindeki insanlar; oltasıyla, tüfeğiyle avcılar, ya da bir arenadaki çılgınar, Hemingway’in yaşamında önemli yer tuttuğundan, okurunun ya karşısına sık sık çıkıverir.
Küçücük olaylar, başkalarının da çağrıştır okuyuncuya. Ölümle dirim arasında bir insan… Onun, her türlüik ikiyüzlük, yalandan arınmış duyguları, itirafları, umutsuzca, gerilim içindeki bekleyişi… Beri yandan, sıradan insanların yaşamlarından yalın, yalınlığı ölçüsünde de ilginç herhangi bir kesit, aynı inandırıcılıkla seriliveriyor gözler önüne. Aradığını bulamayanlar, kendini kanıtlamak isteyenler, bunalım geçirenler, yardımseverler, boş verenler… Daha inceleri vardır, Hemingway’in öykülerinde.
Ernest Hemingway, savaş romanlarının bu usta yazarı, ayı ustalığı öyküleriyle de kanıtlamaktadır; işte örneği: KıLıMANJARO’NUN KARLARI.

http://rapidshare.com/files/65372942/ErnestHemingway_Kilimanjaro_nunKarlar_.rar

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum