ana sayfa > Rüya Tabirleri > Rüyada Hasır Görmek

Rüyada Hasır Görmek

Cumartesi, 27 Kas 2010 yorum ekle yorumlara git

Rüyada Hasır görmek, dost ve arkadaş meclisine; Hasırın üzerine oturmak bir işten dolayı pişmanlık duymaya, Sade ve mütevazi bir hayat sürmeye ve alın teri ve el emeği ile geçinmeye, Hasırcı, mühendise, ressama, döşemeci yahut dokumacıya, nikah kıyan kimseye delalet eder. Hasır, döşek gibidir.

Kişinin sıkıntıdan kurtulacağına işaret eder. Hasırın rengine göre de yorumlanır.
Rüyasinda bir hasirin üzerinde oturdugunu gören, yaptigi bir kötülükten dolayi pisman olarak üzüntü duyar. Bir hasira sarildigini gören, kendinden baskasini düsünmez. Bazi yorumcular diyorlar ki: Hasır üzerinde oturdugunu gören kimse hapse girer. Bir hasir satin aldigini gören ibadet için camilerden çikmaz, bütün saatlerini namaz ve niyazla geçirir.

Rüyada yeni dokunmuş hasır görmek esle tabir olunur. Bir yeni hasır alarak üzerinde oturdugunu gören kimse, bir kadinla evlenir. Eski hasir görmek fakirlikten kurtulacagina isarettir. Eski fakat temiz bir hasir üzerinde yattigini veya oturdugunu gören, fa-kirlikten kurtulur. Hasirinin çalindigini gören, karisini kaybeder.

Hasırının yandığını gören karısının öldüğünü veya elindeki faydalı bir işinin elinden gittigini veya ibadetini terk etmege meylet-tigini görür. Caferi Sadik (RA) rüyada hasir görmeyi üç sekilde tabir buyurmustur: Kanaat sahibi bir es, az menfaat, pismanlik.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada hasIr üzerinde oturdugunu gören kimse yaptigi isten pismanlik duyar. Hasira büründügünü gören kimse bir sebepten dolayi sikilir yahut sidik yolunda tutukluk meydana gelir.

Categories: Rüya Tabirleri Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum