ana sayfa > Dökümanlar, Otomobil > Yeni Nissan Navara 2010

Yeni Nissan Navara 2010

Cuma, 17 Haz 2011 yorum ekle yorumlara git

2005 yılında piyasaya sunulan ve o günden bugüne 6500 adet satan Nissan Navara yenilendi. 4×2 ve 4×4 versiyonları bulunan yeni araç artık daha da iddialı bir hale geldi. 2.5 litrelik common rail turbo diesel motorununun bulunduğu araçın 4×2 SE versiyonunda 163 PS güç ve 403 nm tork üretiliyor. Diğer versiyon olan 4×4 SE ve LE versiyonları ise 190 PS güç, 450 nm tork üretiyor.

Yeni Navara üstün güç artışının yanı sıra yakıt tüketiminde de kendisini ön plana çıkartıyor. Ticari araç kullanıcılarına daha ekonomik giderler sunan araç 4×2 SE M/T versiyonu şehir dışı kullanımlarda sadece 7 TL yakıt tüketiyor. Tabii bu değer şehir içinde artacaktır.

Şık tasarımının yanında araç keskin çizgileri sayesinde dizayn anlamında da kullanıcılarının beklentileri karşılıyor. Yeni tip ön panjur, yeni ön kaput ve yenilenen ön farlar aracı sportif bir çizgiye kavuşturmuş. Dış görünüşte yenilenenler arasında tampon da geliyor.

4×2 ve 4×4 versiyonlarında düz ve otomatik vites seçenekleri kullanıcılara sunuluyor. Yeni Navara‘nın SE versiyonunda ABS, Brake Assist ve EBD teknolojileri de destekleniyor. Ayrıca sürücüler ve yolcular için ayrı ayrı hava yastıkları da yeni araçta yer alıyor. 6’lı CD çalar, çift taraflı olarak dizayn edilen otomatik klima da başarıyı gösteren diğer unsurlar arasında yer alıyor. LE de ise ESP, yan ve perde hava yastıkları bulunuyor. Deri döşeme, sunroof, ısıtmalı ve ayarlı ön koltuklar konforu arttırıyor. Yağmur sönsörü de aracın donanım bakımından ne kadar güçlü olduğunun açıkça bir göstergesi. Aracın fiyatının 50.740 TL’den başladığını da ekleyelim.

Categories: Dökümanlar, Otomobil Tags:
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
mum